Elektroniczne Zakłady Naukowe > Aktualności > 25.10 „Unbekanntes Wroclaw – Geheimnisse des Marktplatzes unserer Stadt” spacer językowy w ramach programu Szkoła w mieście

Jesienny spacer językowy zorganizowany został w tym roku szkolnym dla najmłodszych uczniów szkoły, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w takiej formie lekcji języka niemieckiego.
W trakcie spaceru po wrocławskim rynku uczniowie słuchali opowieści o historii powstania tego miejsca, które przez setki lat służyło jako plac targowy a teraz jest dumą Dolnego Śląska.

W szczególności uczniowie poznali historię i ciekawostki, związane z późnogotyckim wrocławskim Ratuszem, Pręgierzem, pomnikiem Aleksandra Fredry, herbem Wrocławia, placem Solnym, Sukiennicami. W trakcie oprowadzania przez doświadczonego nauczyciela języka niemieckiego i przewodnika miejskiego – panią Katarzynę Srokę, uczniowie poznawali słownictwo związane z zabytkami miasta – elementami architektury, historią oraz z ciekawostkami. Nie zabrakło oczywiście wzmianek o wrocławskich krasnalach.
W trakcie spaceru uczniowie rozwiązywali zadania z wykorzystaniem własnej wiedzy oraz spostrzegawczości, za które zdobywali punkty. Zadania były przygotowane
w języku niemieckim. Na zakończenie części spacerowej, uczniowie zostali podzieleni na grupy i wzięli udział w grze miejskiej – również w języku niemieckim. Mimo tego, że poziom trudności zadań był wysoki, uczniowie poradzili sobie z nimi bardzo dobrze. Wyłoniła się również grupa uczniów, która umiała bezbłędnie rozszyfrować hasło tegorocznej edycji gry.
Na kolejny spacer zapraszamy za rok

opiekun grupy:
K. Kuś-Chatys
wraz z nauczycielami języka niemieckiego w EZN