Zmiana organizacji ruchu tramwajowego i autobusowego

Elektroniczne Zakłady Naukowe > Aktualności > Zmiana organizacji ruchu tramwajowego i autobusowego

Zmiana organizacji ruchu tramwajowego i autobusowego

Szanowni Państwo!

8 lutego rozpoczyna się kolejny etap budowy Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór. Wykonawca musi włączyć budowane torowisko w istniejącą sieć oraz zbudować nowe przystanki. Rozebrane zostanie istniejące torowisko oraz podbudowa, następnie przebudowywane będą sieci podziemne oraz budowane będzie nowego torowisko wraz z peronami przystankowymi. Planowane zakończenie robót to wakacje 2020 r.


W związku z pracami od 8 lutego czasowo zmienią trasy tramwaje i autobusy MPK oraz zmieniona zostanie organizacja ruchu dla samochodów osobowych. Objazdami pojadą tramwaje linii 0L, 0P, 6, 14, 23, 24, 31 i 32. Inaczej będą kursować także linie autobusowe 106, 122, 127, 144, 149 i 250. Od jesieni zmienionymi trasami jeżdżą także autobusy linii 148, 206 i 249.
W związku z przebudową placu i znacznie większym natężeniem ruchu tramwajowego na ulicy Krupniczej (po wyłączeniu ruchu tramwajowego na placu Orląt Lwowskich Krupniczą będzie jeździło nawet 40 tramwajów na godzinę) zmieni się także organizacja ruchu samochodowego.  Kierowcy nie będą mogli już skręcić w lewo z Kazimierza Wielkiego w kierunku ulicy Krupniczej. Jadącym od strony placu Społecznego czy ulicy Traugutta zalecamy objazd w kierunku placu Legionów ulicami Podwale i Sądową.
Pojawi się też kilka zmian, które ułatwią przejazd kierowcom, MPK i poruszanie się pieszym. Na placu Orląt Lwowskich skorygowana zostanie sygnalizacja świetlna. Na pl. Strzegomskim wprowadzone zostanue ułatwienie dla autobusów skręcających w lewo, w kierunku ul. Strzegomskiej. Na ul. Strzegomskiej pojawi się dodatkowe oznakowanie, tzw. „języczek”, który dodatkowo poinformuje kierowców, w którym miejscu autobus musi zmienić pas by zjechać na przystanek. Na zjeździe ze Śrubowej w Robotniczą autobusy uzyskają pierwszeństwo.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie https://www.wroclaw.pl/budujemy-tat i FB: Inwestycje we Wrocławiu #budujemyTAT

Opis zmian tras:

KOMUNIKACJA TRAMWAJOWA

Linie 0L i 0P
0L i 0P będą kursowały w obu kierunkach objazdem od pl. Jana Pawła II przez ul. Ruską (św. Mikołaja), Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do pl. Legionów z pominięciem przystanku „pl. Orląt Lwowskich”.
Linia 6
W kierunku pętli Krzyki będzie kursowała od pl. Bema objazdem przez mosty Młyńskie, Halę Targową, pl. Dominikański i ul. Skargi, Teatralną do Świdnickiej. W kierunku powrotnym linia 6 będzie kursowała bez zmian.
Linia 14

Z Osobowic w kierunku FAT-u będzie kursowała od ul. Kazimierza Wielkiego objazdem przez ul. Widok i pl. Teatralny z pominięciem przystanku „Narodowe Forum Muzyki” i „Renoma”.
W kierunku powrotnym z FAT do pętli Osobowice będzie kursowała od pl. Legionów przez ul. Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, Nowy Świat i most Pomorski do ul. Pomorskiej.
Linia 23
Tramwaje jadące z pętli Kromera w kierunku pętli Pilczyce, od pl. Bema pojadą przez ul. Drobnera, most Uniwersytecki, ul. Grodzką i Nowy Świat do ul. św. Mikołaja, a w kierunku przeciwnym od pl. Jana Pawła II przez most Sikorskiego, ulice Jagiełły, Dubois i Drobnera do pl. Bema.
Linia 24
Tramwaje linii 24 jadące z Osobowic w kierunku FAT-u będą kursowały od ul. Pomorskiej przez most Pomorski, ul. Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do pl. Legionów.
W kierunku powrotnym linia będzie jeździła od ul. Świdnickiej przez pl. Teatralny, ul. Widok do ul.  Kazimierza Wielkiego z pominięciem przystanku „Narodowe Forum Muzyki”.
Linie 31 i 32
Będą kursowały objazdem w obu kierunkach od pl. Jana Pawła II przez ulice Ruską (św. Mikołaja), Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do pl. Legionów z pominięciem przystanku „pl. Orląt Lwowskich”.


KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA

Linia 106
Autobusy jadące z ul. Dworcowej w kierunku Portu Lotniczego zostaną skierowane objazdem od ul. Podwale przez pl. Jana Pawła II, ul. Legnicką, pl. Strzegomski, ul. Strzegomską i Śrubową do Robotniczej, a w kierunku przeciwnym obecną trasą przejazdu od ul. Robotniczej przez ul. Piłsudskiego, pl. Legionów do ul. Świdnickiej.
Linie 122 i 127
Linie 122 i 127 jadące od strony Popowic i Szczepina w kierunku pl. Legionów pojadą objazdem od ul. Zachodniej przez ul. Sikorskiego, Podwale, pl. Jana Pawła II, ul. Podwale, Zelwerowicza, Sokolniczą, pl. Orląt Lwowskich i ul. Piłsudskiego do pl. Legionów. Autobusy będą zatrzymywały się na pl. Jana Pawła II na przystanku tramwajowym od strony mostu Sikorskiego (przystanek dla linii tramwajowej 0L). W kierunku powrotnym linie 122 i 127 będą kursowały bez zmian.
Linie 144 i 250
Linia 144 i kursy nocne linii 250 jadące od strony osiedla Nadodrze w kierunku pl. Legionów zostaną skierowane objazdem od ul. Podwale przez ul. Zelwerowicza, Sokolniczą, pl. Orląt Lwowskich i ul. Piłsudskiego do pl. Legionów. Autobusy będą zatrzymywały się na pl. Jana Pawła II na przystanku tramwajowym od strony mostu Sikorskiego (przystanek dla linii tramwajowej 0L). W kierunku powrotnym linia 144 będzie kursowała bez zmian.
Linia 149
Autobusy linii 149 jadące z pl. Grunwaldzkiego w kierunku Nowego Dworu zostaną skierowane objazdem od ul. Podwale przez pl. Jana Pawła II, ul. Legnicką i Nabycińską do ul. Robotniczej (przystanek przy Dworcu Świebodzkim), a w kierunku przeciwnym obecną trasą.

Skip to content