Przedświąteczne Talentarium EZN

Elektroniczne Zakłady Naukowe > Aktualności > Przedświąteczne Talentarium EZN

Przedświąteczne Talentarium EZN

Daj się złowić i pokaż nam swój talent!

W przedświątecznej atmosferze chętni uczniowie EZN kolejny raz zaprezentowali licznej publiczności swoje talenty, pasje i zainteresowania. Udowodnili tym samym, że można pogodzić naukę w szkole z twórczym spędzaniem czasu wolnego lub wykorzystać to, czego się w niej uczą, do realizowania swojej pasji.

W tegorocznej edycji Talentarium poznaliśmy talenty muzyczne uczniów z klasy II C: Janka Hołdy, Błażeja Chyry, Kacpra Fiołka, słuchaliśmy gry na trąbce Krzysztofa Grochowińskiego z klasy I CG oraz muzycznej interpretacji Marka Grechuty w wykonaniu Adama Adacha z klasy I AG. Krzysztof Wołowski i Mikołaj Szymczuk z klasy III D opowiedzieli nam o swojej pasji konstruowania maszyn latających. Chłopcy pokazali nam swoje modele samolotów i drony. Ich wypowiedzi wzbogacone były prezentacją i filmami. Kreatorzy, czyli Tomir Karaśkiewicz i Artem Madin z klasy II A zaprezentowali nam samodzielnie skonstruowany pojazd. Każdy mógł zobaczyć zdjęcia ze wszystkich etapów prac konstrukcyjnych – krok po kroku. Widzieliśmy także, czym zajmuje się po szkole Zbyszek Gorczycki z klasy IV A. Pasją Zbyszka jest modelarstwo, majsterkowanie i elektrotechnika. Zbyszek opowiadał nam o modelach swoich łodzi, kolejek, pojazdów militarnych oraz o tym, jak wykorzystuje swoją wiedzę z dziedziny elektroniki w praktyce. Adam Wąs i Przemysław Nowak zaprezentowali nam samodzielnie skonstruowany komputer walizkowy, urządzenie niezwykle przydatne podczas częstych przeprowadzek. Uczestnicy Talentarium oraz publiczność mogli zajrzeć do środka walizki i zobaczyć, jak działa sprzęt. Nie zabrakło też sportu. Patrycja Paradowska z klasy II F opowiadała nam o swojej pasji i sukcesach związanych z wioślarstwem. A Jakub Sroka i Kuba Mańk przygotowali ciekawą prezentację i filmy o swoim hobby, jakim jest deskorolka i wyczynowy rower BMX. Na naszym Talentarium pierwszy raz usłyszeliśmy także poezję. Własne utwory poetyckie zaprezentował nam Maciek Magiera z klasy IFG.

W tegorocznej edycji imprezy pierwszy raz udział wzięli rodzice naszych uczniów i absolwenci szkoły. Gościliśmy pana Jakuba Sławuskiego, który opowiadał nam, jak można pracować spacerując, czyli o biurach i szkołach bez krzeseł. Pan Grzegorz Nowak natomiast zaraził niektórych z nas swoją pasja, którą jest latanie. 

Całą imprezę prowadziła Karolina Włodyka z klasy III F oraz Bartosz Turski z klasy III E. Obsługę techniczną przygotował Mateusz Sowiński z klasy IIIF. Wspomagał go Kewin Błaszczak, również z klasy III F. Za zdjęcia odpowiedzialny był Jakub Terejlis z klasy III E oraz Andrzej Gębura z klasy IV A.

Raz jeszcze bardzo dziękujemy za przygotowanie imprezy wszystkim uczestnikom, prowadzącym i obsłudze. Dziękujemy również pani Dyrektor oraz Radzie Rodziców za ufundowanie upominków i słodyczy dla wszystkich uczestników i prowadzących imprezę.

Organizatorki:

M.Turkosz

E.Poźniak

K.Chatys

Skip to content