Zmagania naszych uczniów w Maratonie Matematycznym

Elektroniczne Zakłady Naukowe > Aktualności > Zmagania naszych uczniów w Maratonie Matematycznym

Zmagania naszych uczniów w Maratonie Matematycznym

W sobotę, 16.09.2023 w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się finał XXI Wrocławskiego Maratonu Matematycznego, w którym, w samej tylko kategorii „Szkoły średnie”, wzięło udział około 150 uczniów z całej Polski. Wśród nich wystartowało czterech uczniów Elektronicznych Zakładów Naukowych:

  • Bartosz Rabiej (kl. 5FP)
  • Stanisław Węgrzyn (kl. 3H)
  • Bartłomiej Wanzek (kl. 1H)
  • Ivan Lohvinov (kl. 1H)

Finał składał się z rund zaczynających się o pełnych godzinach i trwających 45 minut. W każdej rundzie uczniowie indywidualnie rozwiązywali inny rodzaj testu. Po jego zakończeniu i ocenieniu według tajnego algorytmu, ogłaszane były nazwiska odpadających zawodników i wręczano im dyplomy finalistów. Celem zawodów było wyłonienie pojedynczego zawodnika w każdej z pięciu kategorii. Krążą plotki, że któryś zwycięzca otrzymał w nagrodę samochód atrakcyjnej marki i wykonał nim rundę honorową wokół instytutu.

Żaden z naszych uczniów nie dotrwał wprawdzie do końca maratonu ale chłopcy walczyli dzielnie. Najwięcej rund przetrwał Bartosz Rabiej. Jego pierwsze słowa po ostatnim wyjściu z auli konkursowej brzmiały „Uff, nareszcie mnie wypuścili”. Rozwiązywanie zadań „do upadłego” okazało się być dynamiczną i emocjonującą przygodą z matematyką.

Gratulacje dla finalistów!

 

Skip to content