Uniwersytet Ekonomiczny – kurs Java

Elektroniczne Zakłady Naukowe > Aktualności > Uniwersytet Ekonomiczny – kurs Java

Uniwersytet Ekonomiczny – kurs Java

Szanowni Państwo!

Z przyjemnością informuję o zakończeniu pierwszej edycji zajęć dotyczących programowania inteligentnych kognitywnych programów agentowych w języku Java organizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny. Kurs obejmował 16 spotkań po 6 godzin dydaktycznych. Zajęcia, w których uczestniczyło 10 uczniów z Technikum nr 10 w Elektronicznych Zakładach Naukowych przeprowadził dr hab. inż. Marcin Hernes, prof. UEW.

Nasza młodzież w środowisku Eclipse programowała system wspomagający zarządzanie, który swoim działaniem podobny jest do ludzkiego umysłu. Projekt polegał na przygotowaniu programu, który analizuje zjawiska zachodzące w otoczeniu, analizuje dane, wyciąga wnioski i uczy się na postawie doświadczeń.

W dniu 1.02.2020 podczas ostatniego podsumowującego spotkania miałem przyjemność zobaczyć efekty pracy uczniów z EZN oraz uczestniczyć w rozdaniu certyfikatów ukończenia kursu. Prowadzący zajęcia bardzo pozytywnie wypowiedział się o naszej młodzieży ich zaangażowaniu oraz pracy przez cały okres kursu.

Jak wiadomo nauka programowania to bardzo czasochłonne zajęcie a uzyskany efekt niekoniecznie jest satysfakcjonujący dla przyszłego programisty. Dlatego pamiętajcie o dalszej pracy we własnym zakresie lub uczestnicząc w kolejnych kursach organizowanych w ramach projektów w EZN w myśl trochę starej, ale jakże aktualnej zasady Trening czyni Mistrza!

Serdeczne podziękowania dla prowadzącego zajęcia Pana Marcina Hernesa oraz całego zespołu projektowego UE.

Dziękuję młodzieży EZN uczestniczącej w projektach unijnych, których jestem koordynatorem w EZN. Głównym celem każdego projektu jest pogłębianie Waszej wiedzy oraz promowanie dobrego imienia Elektronicznych Zakładów Naukowych, co niewątpliwie czynicie. Miło mi, że możemy pochwalić się tak liczną grupą uczniów, którzy z własnej woli/chęci dodatkowego dokształcania zgłaszają się do udziału w projektach realizowanych w dniach wolnych od zajęć dydaktycznych (kursy i staże odbywają się w weekendy, ferie zimowe i wakacje).

Z poważaniem
Tomasz Winiarski
(Kierownik szkolenia praktycznego)

 

Skip to content