Wybierzmy razem!

Wybierzmy razem!

Uczniowie Elektronicznych Zakładów Naukowych w roku szkolnym 2019/2020 biorą udział w programie edukacyjnym: „Zwolnieni z Teorii”. Jest to także praktyczna i zespołowa olimpiada, w ramach której uczniowie realizują projekty społeczne. Zespoły projektowe  przez cały rok szkolny rywalizują ze sobą, zdobywają punkty, odznaki oraz biznesowe certyfikaty.

K. Wołowski, M. Szymczuk, A. Kalińska z klasy III D i Yewa Babenko z klasy II F robią praktyczny projekt społeczny zmieniający otoczenie na lepsze – wybierzmyrazem.pl. Portal edukacyjno – informacyjny, który tworzą, ma pomóc absolwentom szkół podstawowych w wyborze szkoły – technikum. Znajdują się tam sprawdzone i rzetelne informacje. Grupa projektowa ma świadomość, że  przyszły rynek pracy kształtuje się już w szkole i chce wesprzeć młodszych kolegów w dokonaniu świadomego wyboru przyszłej edukacji.

Aby zrealizować projekt, uczniowie  stawiają czoła prawdziwym wyzwaniom, ucząc się planowania, komunikacji, pracy w zespole, motywowania siebie i innych. Wiedzę wykorzystują w praktyce – nawiązują partnerstwo, uczą się pracy w zespole, tworzą harmonogram i budżet.

Skip to content