Spacer językowy po Wrocławiu

Elektroniczne Zakłady Naukowe > Aktualności > Spacer językowy po Wrocławiu

Spacer językowy po Wrocławiu

26 listopada 2018 roku uczniowie klasy II c, pod opieką pani Małgorzaty Stańczyk, wzięli udział w wycieczce edukacyjnej po wrocławskim Rynku, przeprowadzonej w języku niemieckim przez panią przewodniczkę Małgorzatę Urlich-Kornacką.

Po krótkim spacerze spod bram naszej szkoły do rynku zostaliśmy przedstawieni naszej przewodnicze, oczywiście, w języku niemieckim. Następnie przystąpiliśmy do przygotowanej dla nas lekcji, która miała charakter gry miejskiej. Zabawa zaczęła się od strony wschodniej centrum, gdzie przedstawiono nam między innymi historię najstarszego wrocławskiego domu handlowego czy pokazano, gdzie znajduje się najwyżej położony krasnal. Kolejnymi punktami naszej lekcji były pozostałe części rynku, takie jak Strona Złotego Pucharu, Plac Solny czy Strona Siedmiu Elektorów. Dowiedzieliśmy się między innymi o tym, jak w środku Wrocławia znalazły się hieroglify oraz że dzięki rzeźbie zidentyfikowano pewną chorobę u modela. Tak oto zagłębialiśmy się w przeszłość naszego miasta poprzez pryzmat rynku i historii z nim związanych. Wycieczka ta zakończyła się pod Krasnalem Kowalem, gdzie zostały rozdane nagrody dla zwycięzców oraz pożegnaliśmy się z naszą przewodniczką. Całość lekcji przebiegała w miłej i swobodnej atmosferze, a w tle towarzyszyły nam uroki Wrocławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Po powrocie do szkoły cali zmarznięci, ale bogatsi o wiedzę na temat Wrocławia i doświadczenie w posługiwaniu się językiem niemieckim, wróciliśmy na kolejne lekcje.

Grzegorz K. kl. IIC

Skip to content