26.09 Kultury Języków, języki kultur

Elektroniczne Zakłady Naukowe > Aktualności > 26.09 Kultury Języków, języki kultur

26.09 Kultury Języków, języki kultur

Z okazji Europejskiego Dnia Języków w tym roku szkolnym postawiliśmy na językową i kulturową różnorodność w myśl hasła przewodniego tegorocznej edycji EDJ.

Uczniowie z klas: IF, ID, IIA, IID, IIC, IIG, IIIC, IVF przygotowali wraz
z wychowawcami oryginalne, kolorowe, „smaczne” stanowiska, promujące kraje europejskie, ich język i kulturę.

W czasie przerw na korytarzu szkolnym mogliśmy obejrzeć krótki kurs języka migowego oraz plakaty zachęcające do nauki różnych języków obcych.

Była też loteria językowa, polowanie na kody QR oraz zabawa – słowa dookoła Europy.

Organizatorzy imprezy nie zapomnieli też o swoich belfrach. Dla nich przygotowali quiz językowy wraz z poczęstunkiem.

Prezentacja stanowisk i udział w grach językowych oraz wystawa plakatów miały charakter konkursowy. Informacja o zwycięzcach zostanie opublikowana w dzienniku Librus.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam przygotować EDJ w naszej szkole, w szczególności wychowawcom klas.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.

organizatorzy:

klasy IV F i II F wraz z wychowawcami oraz Michał Gabor