TALENTARIUM EZN

TALENTARIUM EZN

Idea imprezy, która ponownie odbyła się w naszej szkole, jest niezwykle prosta, jednakże bardzo ważna i warta promowania. W ramach: „Talentarium” chcemy pokazać, czym interesują się nasi uczniowie oraz nauczyciele, co robią w czasie wolnym od szkoły i nauki, jakie mają talenty, pasje i jak je realizują. Chcemy, aby uczestnicy „Talentarium” podzielili się nimi z uczniami naszej szkoły. Kto wie? Może dzięki temu, do grona pasjonatów elektroniki, muzyki, decoupage czy tańca dołączą inni.

W tym roku szkolnym „Talentarium” rozpoczęliśmy od warsztatów. Nauczyciele: pani Iwona Rajczakowska – Małozięć prowadziła dla uczniów warsztaty z decoupage a pan Jakub Malewicz prowadził warsztaty
z elektroniki. Uczniowie: Jakub Pieńko z klasy II g i Jakub Patyna z klasy III g pokazywali uczniom jak robi się ozdoby z paracordu oraz tworzy ozdoby z papieru (origiami).

W drugiej części odbył się koncert i pokazy. Uczniowie: Krzysztof Dąbrowski z kl. II c, Amadeusz Zarzycki z kl. II c, Hubert Musiał i Michał Pawłowski z klasy I g prezentowali swoje umiejętności muzyczne na akordeonie, saksofonie i gitarze. Wystąpili także chłopcy z kl. II f,
z zespołem TABA, w składzie: Igor Stężała, Filip Wandzio, Paweł Słoma, zaśpiewał dla nas także Filip Zaborski z kl. I f przy akompaniamencie pianina, na którym grał Józef Stangret z kl. III e.

Dominik Bednarczuk z klasy I e podzielił się z nami swoją pasją nurkowania, niezwykle ciekawie opowiadając o swoich przygodach z nią związanych. Leon Chmielowiec z klasy I c prezentował doświadczenia fizyczne z laserami, Sebastian Chryk z klasy II g pokazywał i układał nietypowe kostki/układanki, Zuzanna Karaśkiewicz przygotowała prezentację i wystawę swoich prac plastycznych i graficznych, a Andrzej Gębura z kl. II e wykonał pokaz iluzji karcianej.

Skip to content