DKMS

W naszej szkole po raz pierwszy odbyła się akcja
– POKONAMY NOWOTWORY KRWI- pobrania kodu genetycznego i wpis chętnych , pełnoletnich osób do rejestru potencjalnych dawców szpiku kostnego.
EZN stał się Inicjatorem Dnia Dawcy Szpiku

Akcja #KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tylko tych, które nosi się w kieszeni – tych, które nosi się w swoim ciele.
Każda akcja rejestracji, bez względu na jej rodzaj i wielkość, musi być poprzedzona efektywną kampanią promocyjno-edukacyjną. Główne cele takiej kampanii to:
uświadomienie uczniom szkoły, czym jest idea dawstwa i jak ważna jest ich pomoc,
przekazanie uczniom wiedzy na temat metod pobrania,
obalanie mitu o pobraniu szpiku z kręgosłupa,
poinformowanie uczniów o tym, kiedy i gdzie można się świadomie zarejestrować w szkole.

W szkole odbyły się prelekcje dla klas II , III , IV .
Opłacało się – w szkole 37 uczniów i 3 nauczycieli zostało wciągniętych na listę potencjalnych dawców szpiku kostnego.
Jesteśmy dumni.