Europejski Dzień Języków

Elektroniczne Zakłady Naukowe > Aktualności > Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków

„Znajomy język obcy” – 26.09. 2017 Europejski Dzień Języków w EZN

Tego dnia, podobnie jak inni Europejczycy, apelowaliśmy o podejmowanie nauki większej liczby języków niezależnie od wieku uczących się i form kształcenia. Chcieliśmy podkreślić, że zjawisko wielojęzyczności jako odzwierciedlenie kulturowej i językowej różnorodności jest powszechne zarówno w Europie, jak i na świecie i bez porozumienia językowego niemożliwe jest zrozumienie pomiędzy poszczególnymi kulturami.
Przygotowaliśmy w tym dniu: konkurs na plakat promujący naukę języków obcych, konkurs: „Na językach…” , wystawę plakatów – informacje o sztucznym języku Esperanto. Warto tu przypomnieć, że w tym roku obchodzona jest setna rocznica śmierci Ludwika Zamenhofa, twórcy tego języka, dlatego też UNESCO ogłosiło rok 2017 Rokiem Zamenhofa), wystawę idiomów, drzewo języków indoeuropejskich oraz „Wieżę Babel” – symbol wielojęzyczność.
W ramach EDJ zorganizowany został także konkurs: „False Friends and Proverbs” oraz „Quiz językowy”. Nasi uczniowie pod opieką nauczycieli języków obcych uczestniczyli również w: „Maratonie językoznawczym” w Instytucie Filologii Angielskiej oraz w warsztatach: „Escape room- finde den Schlüssel“ na Filologii Germańskiej i w warsztatach: „Lustiges Lernen“ w Instytucie Austriackim.

Miło nam również poinformować, że wyłonieni przez szkolne Jury zwycięzcy Konkursu na plakat promujący naukę języków obcych to:

Jakub Korzeniowski z klasy II h – I miejsce

Adam Krawiec z klasy II a – II miejsce

Katarzyna Filip z klasy IIc – III miejsce

Konkurs „Na językach…“ – wygrała klasa III F, klasa II C zajęła II miejsce, III miejsce zdobyła klasa III G.

W konkursie: „False Friends…“ punktacja rozłożyła się w nastepujący sposób:

I m – klasa IG 74 pkt
II m – klasa IE 70 pkt
III m – klasa I F 68 pkt

Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim uczestnikom imprezy i zapraszamy za rok!

nauczyciele:
K.Chatys, I.Rajczakowska-Małozięć, M.Gabor

Skip to content