Firmy nagradzają praktykantów 12 września 2018 10:04

W dniu 22 czerwca 2018r. podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2017/2018 w Elektronicznych Zakładach Naukowych we Wrocławiu zapoczątkowaliśmy nową tradycję, która dzięki uczestnictwu przedstawicieli firm podniesie rangę praktyk zawodowych. Wychodzimy z założenia, że to dobry wstęp, aby pokazać społeczności EZN, że ten element kształcenia zawodowego realizowany u pracodawcy to nie tylko kolejny obowiązek szkolny, ale dla najlepszych, najbardziej zaangażowanych praktykantów prawdziwy początek kariery zawodowej.

Wyróżnienia ufundowały następujące firmy:

• CebITgroup EP sp. z o.o. sp.j., ul. Kominiarska 42B, 51-180 Wrocław
  • ELEKTROTIM S.A.,  ul. Stargardzka 8, 54-156 Wrocław
  • MIKROEL,  ul. Kwiska 5/7, 54-210 Wrocław
  • Radiotechnika Marketing sp. z o.o., ul. Fabryczna 20, Pietrzykowice, 55-080 Kąty Wrocławskie
  • w-support.pl sp. z o.o.,  aleja Armii Krajowej 61, 50-541 Wrocław

Przykładowe opinie praktykantów o firmach:

Różnorodność zajęć, możliwość nauki, poznanie nowych technologii … Był to miesiąc, podczas, którego wiele się nauczyłem, poznałem nowych ludzi i co najważniejsze chyba w tym wszystkim podczas nauki zawodu czułem się prawdziwym pracownikiem firmy, dzięki czemu codziennie aż chciało mi się iść do pracy”.

Praktyki skupiały się na zapoznaniu z jak największą ilością stanowisk. Pozwalały nam dowolnie zmieniać działy oraz wybrać najbardziej odpowiadające stanowisko. Miła atmosfera. Doświadczenie z wieloma funkcjami. Praktyka bardzo dobrze pokazywała jak wygląda praca w firmie informatycznej na różnych stanowiskach. Mogliśmy sprawdzić czy jest to na pewno zawód, który chcemy wykonywać oraz dały nam możliwość zdobycia wartościowego doświadczenia”.

… pozostałe opinie są w równie miłym tonie.

Opinie pracodawców o naszych praktykantach:

„… bardzo dobrze przygotowani do wykonywania zawodu…”

„… niesamowicie samodzielni…”

„… wspaniała młodzież…”

„… Państwa młodzież zawsze bardzo pozytywnie wspominamy…”

„… uczniów z EZN przyjmuję na praktyki w ciemno…”

Miło mi poinformować, że część z naszych praktykantów dzięki wyróżniającej postawie kontynuowała pracę podczas przerwy wakacyjnej, co zaowocowało podpisaniem stałych umów.

Naszym praktykantom z roku szkolnego 2017/2018 gratuluję i życzę wielu kolejnych sukcesów. Chciałbym, aby czas spędzony na praktykach był dla Was inspiracją do dalszego doskonalenia umiejętności zawodowych.

Serdecznie dziękuję pracodawcom za wkład pracy i zaangażowanie w realizację praktyk zawodowych. Współpraca z Państwem jest prawdziwą przyjemnością.

Tomasz Winiarski
(Kierownik Szkolenia Praktycznego)