Najlepsze szkoły w województwie dolnośląskim

Elektroniczne Zakłady Naukowe > Aktualności > Najlepsze szkoły w województwie dolnośląskim

Najlepsze szkoły w województwie dolnośląskim

1. LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu
  2. Technikum nr 10 im. Fryderyka Joliot-Curie we Wrocławiu

Już po raz dwudziesty trzeci Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” przygotowała ranking, w którym prezentuje 1000 liceów i 500 techników, których uczniowie osiągnęli w roku szkolnym 2019/2020 najlepsze wyniki z egzaminów maturalnych (a w przypadku techników – także z egzaminów zawodowych), a także odnieśli znaczące sukcesy w ogólnopolskich i międzynarodowych olimpiadach przedmiotowych.

W samo południe 27 stycznia 2021 poznaliśmy najlepsze szkoły średnie w Polsce w Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021. Gala odbyła się online, a obserwowali ją dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie, reprezentanci okręgowych komisji egzaminacyjnych,  uczelni, kuratoriów oświaty, organów prowadzących szkoły. Było niecierpliwe oczekiwanie na wyniki, emocje, a nawet… wspólna fotografia.