Europejskie praktyki zagraniczne dla uczniów EZN IV

Elektroniczne Zakłady Naukowe > Aktualności > Europejskie praktyki zagraniczne dla uczniów EZN IV

Europejskie praktyki zagraniczne dla uczniów EZN IV

W związku z sytuacją rozwijającą się we Włoszech szkoła podjęła decyzję o niewysyłaniu młodzieży (29 uczniów i 2 nauczycieli) do regionu Emilia-Romania, gdzie od 9.03.2020 młodzież miała rozpocząć swoje praktyki zagraniczne. Decyzja ta jest uargumentowana rekomendacją Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Głównego Inspektora Sanitarnego Polski. Obie te instytucje odradzają wyjazdy do Włoch, zwłaszcza do m.in. regionu Emilia-Romania. W tej sprawie w dniu 27.02.2020 odbyło się zebranie z rodzicami uczniów wyjeżdzających, na którym podjęto decyzję o przełożeniu terminu wyjazdu uczniów na termin bezpieczny dla ich zdrowia i życia. Koordynator Projektu jak również Pani Dyrektor monitorują sytuację i szukają rozwiązania tego problemu monitując do Agencji Narodowej. Tymczasem młodzież odbywa praktyki w Polsce, o które zadbał Pan Tomasz Winiarski – kierownik kształcenia praktycznego w EZN. Bardzo dziękujemy!