Dzień Kultury Krajów Niemieckojęzycznych w EZN – „Freizeit – Interregio” 12 grudnia 2017 11:57

W tym roku szkolnym motywem przewodnim imprezy językowej był czas wolny.
W ramach lekcji języka niemieckiego uczniowie przypominali i utrwalali sobie najbardziej przydatne zwroty, dotyczące czasu wolnego: pisali zaproszenia na imprezy, przepisy kulinarne, przygotowywali plakaty o muzyce, sporcie, parkach rozrywki, grach komputerowych.

Spacery językowe po Wrocławiu w języku niemieckim oraz wymiana międzynarodowa, prowadzona przez nauczycielki języka niemieckiego, zainspirowała nas także do zorganizowania w tym dniu „Konkursu na subiektywny przewodnik po Wrocławiu: Was würdest du dem deutschen Touristen in Wroclaw zeigen? Co pokazałabyś/pokazałbyś niemieckiemu tyryście we Wrocławiu?“

Wszystkie prace uczniów oraz prezentacje zostały pokazane w szkole
w dniu 27.11.2017. Obywało się to przy muzyce wybitnych niemieckich i austriackich kompozytorów oraz przy przygotowanych dla naszych nauczycieli i uczniów pysznych deserach/ciastach, charakterystycznych dla krajów niemieckojęzycznych.

Bardzo dziękujemy uczniom za pomoc w przygotowaniu imprezy.
nauczyciele języka niemieckiego